Košík je prázdný

Nafukovací katamarán GUPPY

ultralehký katamarán Guppy

Kliknutím na fotku zvětšíteKliknutím na fotku zvětšíte

Novinka

Technická data

Délka (cm) 300
Šířka vnější (cm) 150
Výška stěžně 395
Hmotnost netto (kg) 29
Průměr obvod. válce (cm) 33
Hlavní plachta (m2) 3,9
Kosatka (m2) 1,45
Trampolína (cm) 160 x 145
Rozměry tašky (cm) 165 x 30 x 30
Design kategorie D
Max. nosnost (kg) 235
Max. počet osob 2
Doba montáže (min) 15
Materiál stěžně Hliník
Materiál kormidla Laminát

Barva:

Na dotaz
73 790 Kč
60 983,47 Kč bez DPH

 

PLACHETNICE PRO MALÉ NÁMOŘNÍKY

Velikost je založena na našem velmi populárním modelu 310, ale s GUPPY je to vše o jednoduchosti a rychlosti montáže. Vzhledem k speciálně vyvinutému designu plováků, které jsou již fixovány na rám, je sestavení katamaránu od začátku do konce otázkou 15 minut. GUPPY je mimořádně lehký (pouhých 29 kg) a madla na trampolíně jsou obzvláště vhodná pro manipulaci dětmi.

Funky design plachty a žádná kosatka činí tento GUPPY plachetnicí atraktivní zejména pro mladé začínající námořníky, kteří se chtějí naučit plachtění, bavit se a zažít i nějaký ten adrenalin.

Vzhledem k tomu, že Guppy je určen především ZAČÍNAJÍCÍM a mladým jachtařům, bylo rozhodující, aby stavba celé lodi byla jednoduchá, intuitivní a rychlá. Proto Guppy má zcela nové technické řešení, které splňuje tyto požadavky. Výsledkem je rekordní nízká hmotnost a rychlost montáže, což vytváří novou třídu skládacích plachetnic. Jak Guppy sestavit se podívejte na videu ZDE

FRAME & DECK

Nosným prvkem Guppy je rám tvořený dvěmi příčnými trubkami a jednou středovou. Příčné trubky jsou trvale připevněny k plovákům pomocí hliníkových úchytů v kapsách. Páteřní trubka je připevněna pomocí čepů se závlačkami.  Dvojdílná trampolína je vyrobena z vysoce pevného tkaniny s nánosem plastu a je trvale připojena k plovákům, takže odpadá jakákoliv montáž. Obě části jsou uprostřed sešněrovány šňůrou, takže trampolína je krásně vypnutá a nepotřebuje další upevnění. K zadní části rámu je dále namontován kormidlo a stěžeň. Všechny části rámu jsou vyrobeny z hliníku a jsou opatřeny práškovým lakováním.

FLOATS

Guppy je vybaven dvěma nafukovacími plováky o délce 3,0 m a průměru 33 cm. Plováky jsou vyrobeny z vyztuženého materiálu Heytex 5509, vysoce odolné proti oděru a velmi odolnému opotřebení. Stejný materiál se používá pro výrobu raftů na divokou vodu. Plováky jsou jednokomorové s nosností 235 kg. Oba plováky jsou vybaveny třemi madly pro snadnou manipulaci při spouštění na vodu a vytahování katamaránu z vody. 

KÝLOVÁ PLOUTEV

Chcete-li si plně vychutnávat plavbu na vašem Guppy, musíte s jistotou ovládat svou loď. Je nezbytné minimalizovat boční splouvání, zejména při plavbě proti větru. K tomu slouží dvě odnímatelné plastové ploutve vyrobené z UV stabilizovaného polypropylenu. Jsou upevněny na každém plováku v kapsách, stejným systéme jako u větších MiniCatů. Jejich design a tvar jsou velmi funkční a umožňují plavbu i ve velmi mělké vodě bez rizika poškození. 

STĚŽEŇ

Stejně jako u ostatních modelů MiniCat se stěžeň Guppy skládá ze tří stejně dlouhách částí s kruhovým profilem. Délka stěžně je 3,95 m. Použitým materiálem jsou slitinové trubek (AIMg 0,7 Si) s povrchovou úpravoupráškovou barvou. Tato konstrukce zajišťuje vysokou pevnost, maximální bezpečnost a výkon.

PLACHTA

Guppy je vybaven jednou hlavní celospírovou plachtou bez ráhna pro snadné použití. Celková plocha plachty je 3,9 m2. Materiál plachty "Dimension Polyant" má gramáž 175-210 g / m2. Plachta má také okno pro lepší viditelnost při plavbě.

KORMIDLO

Guppy má odnímatelné kormidlo připevněné na zádi k páteřní trubce ke středu rámu. Konstrukce kormidla umožňuje jeho zvedání v úhlu 90 stupňů, třeba při vytažení na pláž nebo plavbě ve velmi mělké vodě. Odpadá nebezpečí poškození kormidla. Kormidlo může být v obou polohách fixováno, zvednuto nebo spuštěno. Prodloužení kormidelní rukojeti usnadňuje ovládání z každé pozice a zvyšuje pohodlí při plavbě. Umožňuje plný rozsah otočení kormidla.

VYBAVENÍ

Fitinky od firem Ronstan, Seasure, Clamcleat a Suchomel jsou používány v celé řadě modelů MiniCat.

K dispozici jsou všechny náhradní díly a příslušenství. Podívejte se do našeho katalogu náhradních dílů a příslušenství

Stejně jako u celé řady modelů MiniCat je Guppy navržen a vyroben v České republice

 

 

 

Soubory ke stažení: