Košík je prázdný

Nafukovací katamarán GUPPY

Kliknutím na fotku zvětšíteKliknutím na fotku zvětšíte

Novinka

Technická data

Délka (cm) 300
Šířka vnější (cm) 150
Výška stěžně 395
Hmotnost netto (kg) 27
Průměr obvod. válce (cm) 39
Hlavní plachta (m2) 4,5
Kosatka (m2) 0
Trampolína (cm) 160 x 145
Rozměry tašky (cm) 165 x 30 x 30
Design kategorie D
Max. nosnost (kg) 235
Max. počet osob 2
Doba montáže (min) 10
Materiál stěžně Hliník
Materiál kormidla Laminát

Barva:

Na dotaz
94 000 Kč
77 685,95 Kč bez DPH

PLACHETNICE PRO MALÉ NÁMOŘNÍKY

MINICAT GUPPY se vyznačuje jednoduchostí a rychlostí montáže. Díky originální konstrukci trvá sestavení celé lodi 10 - 15 minut. Vysoká stabilita a snadné ovládání dělá z Guppy ideální loď pro rekreační a začínající jachtaře.

PŘEDNOSTI MINICAT GUPPY

  • Hmotnost jen 27kg

  • Jednoduchá plachta bez kosatky

  • Důraz na stabilitu a bezpečnost

  • Vhodná pro začínající mladé jachtaře

-        Rychlá a snadná montáž bez kotvících lan.

-        3 dílný kompozitový stěžeň.

-        Rám a trampolína trvale připevněné k plovákům.

-        Odolné kýlové ploutve z polypropylenu.

-        Plachta  4,5 m2 ( bez kosatky).

-        Vysoký důraz na stabilitu a bezpečnost.

-        Snadné ovládání – ideální i pro děti.

 

MINICAT Guppy je nejmenší model a vyniká svojí jednoduchostí a rychlostí montáže. Rám a trampolína jsou trvale připevněné k plovákům, kompozitový stěžeň je jednoduše upevněn bez kotevních lan … díky tomu můžete vyplout již za 10 minut.

Předností Guppy je zejména nízká hmotnost (27 kg), snadné ovládání, vysoká stabilita a bezpečnost. Absence nerezových lan kotvících stěžeň, předchází možnosti úrazu.  V případě náhlého silného poryvu větru, kompozitový stěžeň svojí pružností brání převrácení lodě. To z Guppy dělá ideální loď pro začátečníky, rekreační jachtaře i pro výuku dětí.

Guppy ale současně nabízí i dostatek výkonu pro sportovní plavbu a spoustu legrace.

design

Guppy je určena hlavně pro mladé začínající jachtaře, a proto bylo důležité, aby montáž lodi i její ovládání bylo maximálně jednoduché a intuitivní. Vytvořili jsme proto zcela nové technické řešení konstrukce, které tyto požadavky splňuje. Výsledkem je mimořádně nízká hmotnost a maximální zjednodušení a zrychlení montáže.

RÁM

Hlavním prvkem konstrukce Guppy je hliníkový středový rám. Ten se připevňuje k příčným rámovým trubkám, trvale připevněným k plovákům. Ty vymezují přesnou polohu plováků a zároveň je k nim upevněna trampolína. Trampolína je vyrobena z pevné poplastované tkaniny a je trvale připevněna k plovákům. K zadní části rámu se upevňuje kormidlo. Všechny části rámu jsou vyrobeny z hliníku a jsou opatřeny práškovou barvou.

PLOVÁKY

Guppy je vybavena dvěma nafukovacími plováky o délce 3,0 m průměru 39 cm. Plováky jsou vyrobeny z vyztuženého Heytexu 5509. Jedná se o vysoce kvalitní materiál vyrobený v Německu a je určený k výrobě raftů a lodí na divokou vodu. Vyniká vysokou odolností proti oděru a opotřebení. Plováky jsou jednokomorové a provozní tlak je 0,25 MPa.
Na každém plováku jsou madla pro snadnou manipulaci a pro snadnější vylézání z vody na loď.

KÝLOVÉ PLOUTVE

Abyste si mohli plně užít plavbu na Guppy, musíte mít loď plně pod kontrolou. Je důležité minimalizovat „boční splouvání“, zejména při plavbě proti větru. Proto jsou na spodní straně plováků odnímatelné kýlové ploutve. Jejich tvar zajišťuje dostatečnou směrovou stabilitu a zároveň dovolují plavit se i v mělkých vodách, nebo blízko u břehu, bez rizika poničení.

STĚŽEŇ

Stejně jako u ostatních modelů MINICAT je stěžeň na Guppy skládací a je složen ze tří dílů. Profil stěžně je kruhový a plachta je natažená na stěžni. Délka smontovaného stěžně je 4150 mm. Stěžeň je kompozitový.

PLACHTA

Guppy je osazena jednou plachtou – bez kosatky, pro snadné ovládání. Celková plocha plachty je 4,5 m2 a je vyrobena z Dakronu od společnosti Dimension Polyant. Konstrukce plachty je celospirová – bez ráhna. Pro lepší výhled a bezpečnost při plavbě je v plachtě průhledné okno.

KORMIDLO

Kormidlo se připevňuje ke středové části rámu pomocí jednoho čepu. Konstrukce kormidla dovoluje jeho zvednutí v rozmezí úhlu 90 stupňů. Poloha kormidla se aretuje v záseku s automatickým bezpečnostním odpojením, takže nehrozí poničení kormidla při plavbě u břehu. Součástí kormidelní páky je i její prodloužení - „pína“. Ta je na plastovém kloubu umožňující pohyb do všech směrů.

KOVÁNÍ

Stejně jako u všech ostatních modelů MINICAT, jsou i na Guppy použité špičkové komponenty od společností Ronstan, Seasure, Clamcleat a Suco.

K dispozici jsou všechny náhradní díly a příslušenství. Podívejte se do našeho katalogu náhradních dílů a příslušenství

Stejně jako u celé řady modelů MiniCat je Guppy navržen a vyroben v České republice

Guppy v akci můžete shlédnout ZDE.

Videonávod na stavbu je ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

 

Soubory ke stažení: